Jó szokásunkhoz híven ezúttal sem kívánunk sem napi, sem semmiféle politikai témával foglalkozni blogunkban, így hidegen hagynak a sörösüvegeken látható ötágú vörös és egyéb színű csillagok is. Már csak azért is,mert a sörfőzők ősi jelképei között ilyesmi nem nagyon szerepel. Sokkal inkább hagyományos jelképe a sörfőzőknek a háromszög, és a háromszögekből alkotott hatszög.
Számos régi sörfőzdei ábrázoláson láthatjuk a jellegzetes hatágú csillagot, a zoiglt, vagy bräusternt, biersternt. Különösen német területen, Bajorország északi részén, Frankföldön volt elterjedt, és van használatban egyes régiókban mind a mai napig.

A zoigl két egymásba fordított háromszög alkotta hatszög. Az egyik háromszög a természet azon elemeit jelképezi, amelyek szerepet kapnak a sörfőzésben – tűz, víz, levegő. A másik pedig a sör három összetevőjét, a malátát, komlót és vizet. (Az élesztő ekkor még nem volt konkrétan ismert.) A két egymásba fordított háromszög így jelképezte a természet és a sörfőzés (mint emberi tudás) tökéletes és harmonikus egységét.
Idővel a zoigl a sörfőzdék, sörözők cégérének is része lett, Frankföldön pedig egy mai napig élő, sajátos sörfőzési koncepciót jelent. A zoigl-sörfőzde egy olyan közösségi sörfőzde, ahol a falu, kisváros sörfőzésre vállalkozó polgárai – szép sorban egymás után – alkalmanként 1500-2000 liter nagyon egyszerű sört főznek, amit nem palackoznak, nem szállítanak sehova, kizárólag helyben fogyasztanak el.